sobota, 8 marca 2014

VII Forum Monarchistów Polskich

 
          VII Forum Monarchistów Polskich odbędzie się w dniach 14-16 marca 2014 w Myśliwskim Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie k. Ostrowa Wielkopolskiego (http://www.palacantonin.pl/).
Gośćmi forum będą: prof. Zofia Zielińska z Uniwersytetu Warszawskiego, autorka wielu książek m.in. ,,O sukcesyi tronu w Polszcze 1787–1790prof. Jacek Bartyzel z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, największy współczesny polski teoretyk myśli konserwatywnej i monarchicznej; red. Paweł Zyzak – młody publicysta i komentator bieżących wydarzeń politycznych. Redaktor Marek S. Szmidt wygłosi referat pt. „Panowanie a rządzenie”. Forum zakończy panel dyskusyjny na temat współczesnego polskiego monarchizmu, który poprowadzi red. Jan Bogatko, komentator zagraniczny Radia Wnet. Dyskusja będzie transmitowana na żywo w Poranku Radia Wnet w niedzielę.
Referaty zostaną wygłoszone tradycyjnie po kolacji (piątek, sobota) ok. godz. 18:00, oraz w sobotę ok. godz. 10:00, po śniadaniu.
Pałac jest piękny, położony w okazałym parku, nad małym jeziorkiem… - wspaniała okazja do odbycia, miejmy nadzieję już wiosennych, spacerów.


Marta Czech